Na čo myslieť, kým sa spýtate, ako si poradiť s radikálmi

Islamskí radikáli postupujú k hrobke na severe Sýrie. Islamskí radikáli zabili v Sýrii 700 členov miestneho kmeňa. Islamskí radikáli plánovali útok na sídlo Európskej komisie. Islamský štát poslal Amerike ďalší odkaz: Kritika Obamu z úst britského rukojemníka!

                To je aspoň časť titulkov, ktoré v poslednom čase zaplavujú média a alarmujú verejnosť. Minimálne tú jej časť, ktorá sa nerozhodla ostať voči podobným informáciám/varovaniam imúnna. A vzhľadom na heslo, ktoré si bojovníci za ISIL určili za svoje –„Báqija wa-Tatamaddad“ (t.j. zostávajúci a rozširujúci) – možno predpokladať, že podobným titulkom neodzvonilo.

                Bolo by však akiste zaujímavým zistiť, aké titulky o daných udalostiach prinášajú krajiny, ktorých sa to týka bezprostredne. Opomeňme fakt, že väčšina Sýrčanov a Iračanov má teraz akiste iné problémy (či „povinnosti“) než venovať sa mediálnemu pokrývaniu/sledovaniu toho, čo bezprostredne zažívajú (a mnohí neprežijú). Minimálne z pohľadu tuzemca by však bolo prínosným zistiť i ich verziu či verzie.

                A taktiež zistiť, kto naozaj stojí za verziami našich titulkov.

A koľko dosiať stála práve „naša“ verzia pravdy.

Nás, no najmä ich.

Mária Bilá Pridaj komentár