Na Katolíckej univerzite sa uskutočnila diskusia ku knihe Katolík v politike

Dňa 24. februára diskutovali na pôde KU podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Ján Figeľ a predseda hospodárskeho výboru Národnej rady Slovenskej republiky Ján Hudacký. Témou debaty bola kniha Katolík v politike od talianskeho autora a biskupa Giampaola Crepaldiho.

Politika zastrešuje všetky sféry nášho verejného života. Je na politikoch, akým spôsobom budú postupovať. ,,Keď je v politike človek, ktorý verí v Boha, má obmedzenia, ktoré ho vedú do určitých princípov, ktoré nemôže porušiť,“ povedal Ján Hudacký.

Rozvíjať vieru v našom živote je podľa Jána Figeľa podstatné nielen pre politika, ale pre hociktorého iného človeka. ,,Viera nám má dávať silu i svetlo do každodenných záležitostí,“ vyjadril sa Figeľ.

Politika nie je možná bez ľudí. Nadácia Antona Tunegu, ktorá udalosť v spolupráci s Katolíckou univerzitou zastrešovala, sa chce priblížiť k mladým, lebo oni sú budúcnosťou. ,,Pre mňa ako študentku to bolo prínosné až natoľko, že uvažujem o kúpe knihy Katolík v politike,“ priznala študentka Martina.

Autor knihy Katolík v politike Giampaolo Crepaldi je predsedom Medzinárodného observatória kardinála Van Thuâna pre sociálnu náuku Cirkvi. Diskusiu moderoval Matúš Demko a hudobný sprievod robila skupina Kéfas.

Andrea Bašistová

 Pridaj komentár