Na KU sa diskutovalo o knihe Katolík v politike

Na otázky, týkajúce sa miesta katolíka v politike, odpovedali predseda KDH Ján Fígeľ a predseda hospodárskeho výboru Ján Hudacký.

Diskusiu k téme Katolík v politike organizovala Nadácia Antona Tunegu v spolupráci s KU. Debata prebehla 24. februára v Univerzitnej knižnici KU. „Túto knihu mi darovala nadácia ako svoju prvú publikáciu a ja to beriem ako ich ovocie. Je rozdiel len existovať ako nadácia a ako nadácia niečo tvoriť,“ opisuje Ján Fígeľ. Podľa jeho slov môže byť svet lepší, keď svoje schopnosti a energiu mladí ľudia využijú a tým zmenia pomery u nás i vo svete.

„Áno, kresťania chcú a sú schopní prichádzať s riešeniami aj ku témam, ktoré kniha opisuje, ale musia byť viac zaangažovaní a pripravení zobrať na seba zodpovednosť,“ doplnil slová Jána Fígeľa, Ján Hudacký.

K udalosti sa vyjadril Matúš Demko, ktorý debatu moderoval: „Z diskusie som mal dobrý dojem a som rád, že Nadácia A. Tunegu prejavila záujem organizovať toto stretnutie práve na pôde KU.“ Atmosféru spríjemňovala hudobná skupina Kéfas.

Knihu Katolík v politike napísal taliansky biskup Giampaola Crepaldiho. Opisuje v nej nie len angažovanosť katolíkov v politike, ale aj v súčasnosti prízvukované témy ako sú potraty, registrované partnerstvá, eutanázie ale aj chudoba či nezamestnanosť.

Martina PúpavováPridaj komentár