Na KU sa hovorilo o neverbálnej komunikácii

Katolícku univerzitu tentoraz navštívil klaun Cirque du Soleil, ktorý nehovoril o cirkuse, ale predstavil neverbálnu komunikáciu.

 RUŽOMBEROK – V stredu 16. apríla zavítal na KU mím Juraj Benčík, aby sa podelil o to, ako používať vo svojom živote reč tela, aby sme boli úspešní.

„Neverbálna komunikácia je dôležitá na to, aby sme komunikovali efektívnejšie a pravdivejšie, a aby sme žili lepší život,“ povedal Benčík.

Popísal, akými zmyslami komunikujeme, a taktiež sa vyjadril k otázke klamstiev politikov, ktorých prezrádza ich reč tela. „Dozvedela som sa, že človek nedokáže klamať a jeho telo ho vždy prezradí,“ povedala študentka Tatiana.

Prednáška bola interaktívna, takže sa do nej mohli zapojiť aj účastníci. „Páčil sa mi začiatok, kedy sme sa všetci podieľali na imaginárnom orchestri a hrali na rôzne nástroje,“ vyjadrila sa študentka Michaela.

Juraj Benčík je herec, pedagóg, mím a klaun Cirque du Soleil. Účinkuje v interaktívnych inscenovaných workshopoch pre deti a mládež a v kvalitných autorských umeleckých programoch, ako sú Kapitán Pantho a papagáj Mimo, Cirkusová škola, Pantomimárium a Cesta muža.Pridaj komentár