Na KU sa opäť tancovalo

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka usporiadalo siedmi ročník historického bálu v priestoroch PF KU.

V Ružomberku 27. novembra 2014 sa na pôde Katolíckej univerzity uskutočnil historický bál.
Aj tento rok si univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka na dalo námahu usporiadať bál, kde sa mohli prevažne študenti (KU) prísť zabaviť a zaspomínať si aké šaty sa nosili v minulosti. Keďže sa bál niesol v štýle osobností slovenského národa, účastníci sa mohli obliecť do historických šiat.
Na bál prišli nielen krásne princezné a udatný mušketieri, ale niektorý pedagógovia, kňazi a dekan Pedagogickej fakulty doc. Tomáš Jablonský.

Jeden z programov bolo divadlo, o ktoré sa postaralo združenie mladých ,,rytierov“ z Námestova. Bolo to pre nich úplne prvé predstavenie. Úloha tohto predstavenia bola nielen zabaviť prítomných hostí, ale aj poukazovať, aké zbrane sa používali. Mali so sebou rôzne meče, brnenia, sekery a mnohé iné predmety slúžiace na boj.

,,Som rád, že sa to aj tento rok podarilo zorganizovať. Na bál prišlo okolo 110 ľudí a všetky lístky boli vypredané. Čo viac si priať,“ povedal hlavný organizátor otec Jozef Žvanda.
Katka, jedna s usporiadateľov historického bálu povedala: ,,Taká udalosť sa koná len raz za rok, je to výnimočná udalosť. Mala som možnosť obliecť si niečo iné a zabaviť sa s kamarátmi. Páčilo sa mi, že tam bol super program, bohatá tombola, super jedlo a tie peniaze rozhodne stáli za to.“Pridaj komentár