Na KU sa vzdelávajú študenti zo zahraničia

Spolupráca medzi univerzitami prináša okrem iného aj možnosť študentom absolvovať jeden zo semestrov mimo svojej alma mater. Konkrétne túto možnosť prináša program Erazmus, do ktorého sa opäť zapojila aj Katolícka univerzita v Ružomberku.

Ružomberok. Zimný semester v akademickom roku 2013/2014 absolvujú na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v rámci programu Erazmus traja študenti z Poľska.
,,Dvaja z nich študujú filozofiu a jeden žurnalistiku. Všetci sú z Katolíckej univerzity Jána Pavla II. v Lubline,“ uviedla Gabriela Zeleňáková z oddelenia pre zahraničné vzťahy a mobility.
Z ružomberskej univerzity odišlo na zahraničné vzdelávanie do Poľska, Nemecka a Českej republiky sedem študentov a dvaja stážisti.
,,Okrem týchto krajín navštívili naši študenti v minulých rokoch aj Taliansko, Belgicko a Lotyšsko,“ dodala Gabriela Zeleňáková.

Celková zodpovednosť za program Erazmus je v rukách Európskej komisie, konkrétne generálneho riaditeľstva pre vzdelávanie a kultúru.
Do programu sa môžu zapojiť študenti všetkých členských krajín Európskej únie, vrátane Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Macedónska a Turecka.

,,Momentálne sa na programe Erazmus zúčastňuje viac ako 4000 vysokých škôl z 33 krajín. Od roku 1987 do 2013 prešlo cez program takmer tri milióny študentov. Rozpočet programu na obdobie 2007-2013 bol 3,1 miliardy eur,“ uvádza sa na webovej stránke www.europskaunia.sk.
erasmusPridaj komentár