Na Liptove sa opäť „džezovalo“

V Liptovskom Mikuláši 21. január odštartoval sériu koncertov pod názvom Jazz v meste 2016, ktorý vznikol rozšírením letného Mikulášskeho jazzového festivalu.

Zámerom Mikulášskeho jazzového festivalu bolo zvýrazniť kvalitný jazz vo všetkých jeho formách. Aj preto sa tento štvrtok  už tradične v kultúrno-spoločenskom centre Reduta odštartoval 12. ročník festivalu Jazz v meste.

Milovníci jazzu si mohli vypočuť slovenskú jazzovú hudbu s prvkami populárnej, či vážnej hudbou a nápevmi z východoslovenského folklóru v podaní prešovského zoskupenia AMC Trio Unit. Svoj koncert ozvláštnili spoluprácou s Petrom Kočišom a Mirom Szirmainom, ktorí ich počas večera doprevádzali na klávesách, trúbke a perkusií. Hudobníci nepriniesli iba dobrú hudbu a atmosféru, ale aj svoje nové CD Very Keen Attack, čo bolo podľa zúčastnených milovníkov jazzu krásnou bodkou za prvým koncertovým dňom.
„Počas celého roku 2016 sa Mikulášania aj návštevníci mesta môžu tešiť na bohatý kalendár koncertov, ktorých spoločných menovateľom bude kvalitný džez. V nasledujúcich mesiacoch sa predstavia v rámci Jazzu v meste B. & The Money Makers a Eszter Munkácsy Band,“ uviedol spoluorganizátor festivalu Martin Budaj.

AMC Trio Unit je hudobnícke zoskupenie, ktoré si budovalo svoj hudobný základ v mainstreamovom jazze. Na scéne sa objavu už okolo dvadsať rokov. Nie je typickým triom jedného lídra, ani dokonca typickým triom, pretože je skôr komunitou troch rovnocenných členov. Spojených do zvláštneho celku, aby takto ešte viac vynikla ich vzájomná podobnosť a prepojenosť. AMC Trio Unit má na konte päť štúdiových albumov, z ktorých One Way Road To My Heart získalo cenu „Radio Head Awards“ za najlepší album roku 2013 v kategórii džez.

Autor: Miroslava Jančulová

Foto: https://www.facebook.com/mikulasjazzfest?_rdr=pPridaj komentár