Na Misijnom jarmoku sa nakupovalo bez výčitiek

STARÁ ĽUBOVŇA, 30. októbra – Na pôde Cirkevnej školy sv. Cyrila a Metoda sa už po 19. krát konal deň venovaný misiám. Podujatie oficiálne odštartovala svätá omša v kostole sv. Petra a Pavla, ktorú celebroval dekan farnosti Pavol Lacko. Následne sa s prítomnými o skúsenosti a zážitky podelil dobrovoľník Jozef Bašo, ktorý v roku 2010 pôsobil na misii v africkom Sudáne.

 Program pokračoval v areáli školy. Žiaci sa mali možnosť realizovať prípravou rôznych výrobkov, ako sú šperky či hračky, ktoré predávali návštevníkom. Nebola núdza o rôzne kaviarničky s domácimi koláčmi, kde sa dalo posedieť. Kreatívne sa prejavili aj tí najmenší. Novinkou prekvapila napr. trieda „remeselníkov“, ktorí naživo vyrábali drevené výrobky, či priadli na krosnách alebo vyšívali v dobových krojoch pri zvuku ľudoviek. „Nemá to chybu,“ konštatuje jedna zo zúčastnených a v rukách drží zakúpené vyrezávané srdiečko. „Ako absolventka školy navštevujem tento jarmok každý rok a nikdy neodídem sklamaná. Najkrajšie na tom je, že mi nikdy nie je ľúto minúť peniaze, pretože okrem toho, že sa poteším ja, pomôžem tiež tým, ktorí to potrebujú,“ dodáva s úsmevom.

Všetky financie, ktoré kupujúci utratili za svoj nákup tradične neputovali do vrecka deťom ani učiteľom, ale  na pomoc triede, ktorú má škola „adoptovanú“ v južnom Sudáne.

Foto: InternetPridaj komentár