Na prednáške Gabriele Kuby nestačil počet miest na sedenie

Na Katolícku univerzitu v Ružomberku (KU) vo štvrtok 10. októbra zavítala známa nemecká sociologička Gabriele Kuby. V aule Jána Pavla II prednášala o svojej novej knihe Globálna sexuálna revolúcia, ktorá bola k dispozícii študentom aj verejnosti pred vstupom do auly.

Gabriele Kuby hneď v úvode svojej prednášky poznamenala: ,,Všade, kde prídeme, sú plné sály, vidím, že ľudia majú o túto prednášku záujem, a chcú si ju vypočuť.“ Verejnosť a vysokoškoláci si vypočuli jej názory na život, práva, za ktoré bojuje a myšlienky, ktoré zahrnula aj do svojej knihy globálna sexuálna revolúcia.

V súčasnosti sa homosexualita stáva normálnou, ale ľudia s tým nič nemôžu urobiť, pretože za sexualitu sa netrestá a štát nerieši, čo sa deje za dverami spálne. Verejnoprávne inštitúcie, ako je napríklad OSN, tlačia na to, že všetci ľudia bez ohľadu na to, akú majú sexualitu, majú právo na rodiny. Téma, ktorej sa na prednáške venovala, sa nazýva genderizmus.

Sexuálna pedagogika sa dostáva do škôl, nielen základných a stredných, ale aj materských. „Dnes sú deti profesionáli v sexuálnej oblasti“ hovorí Gabriele Kuby. Vytvorila sa kampaň pre ľudí z LGBTI, lenže polovica krajín ich odmieta. Ťažko sa hľadajú prostriedky, pretože vzniká odpor, a tak poskytli prostriedky sponzori. Gabriele Kuby na záver dodala: „Aj keď genderizmus vyzerá ako silná skupina, má odporcov, ktorí sú silnejší. Je to rozum, príroda a Boh.“

Gabriele Kuby sa narodila v roku 1944. Vyštudovala sociológiu a je známa ako nemecká publicistka, prekladateľka, lektorka a spisovateľka. Je matkou troch detí a v roku 1997 prijala kresťanstvo. Napísala jedenásť kníh s témou lásky, sexuality, sexuálnej revolúcie, čistoty a rodovej ideológie. Na konferenciách často hovorí to, čo považuje za správne, a pomáha spoločnosti na zlej ceste k návratu ku kresťanským hodnotám.

Autor: Michaela BelkoťákováPridaj komentár