Na rádiu Rebeca začala študentská vlna

 

Poslucháči univerzitného Pulz rádia si od 4. marca  budú môcť vypočuť  relácie aj prostredníctvom regionálneho rádia Rebeca.

Študentský rozhlas začal spoluprácu s martinským rádiom Rebeca. V rámci tohto partnerstva bol začiatkom marca spustený projekt s názvom Študentská vlna. Tento program poskytuje mladým redaktorom a moderátorom Katolíckej univerzity rozvíjať svoje talenty a schopnosti v oblasti rozhlasu.

Množstvo hudby zastúpia talentovaní študenti

Koordinátorom príležitosti pre študentov pôsobiacich v Pulz rádiu je absolvent KU Miloš Hrabovský. Práve on bol hlavným iniciátorom spojenia dvoch rádií. „Rádio Rebeka má priestor najmä vo večerných hodinách, ktorý máme vyplnený iba hudbou. Preto sme došli k záveru, že by bolo na čase tento priestor využiť takým spôsobom, aký tu ešte nikdy nebol,“ povedal Miloš Hrabovský.

Hlavným cieľom šéfredaktora Rebeci  je dať  šancu mladým a talentovaným študentom. „Na našom regionálnom rádiu budú prezentovať svoje vlastné relácie. Už ich ale nebudú počúvať iba spolužiaci alebo poslucháči v rámci internetu,“ hovorí Hrabovský. Rádio Rebeca sa totižto dá naladiť aj na frekvencii 99,6 MHz v okolí Turca.

Niektoré relácie dostali dočasnú červenú

„Veľmi sa teším, že sme sa s martinským rádiom dokázali takto spojiť. Do vysielania Rebeci sme zatiaľ nemohli zaradiť všetky relácie, ktoré na Pulz rádiu bežia,“ prezradil riaditeľ univerzitného rádia Róbert Brišák. Avšak podľa jeho ďalších slov sa aj tieto relácie v dohľadnej dobe dostanú do živého vysielania Rebeci.

 

jp-radio-rally-2013-81Mária PachováPridaj komentár