Na Ružomberský jarmok lákali Barbora Švidraňová, Peter Nagy aj Kollárovci

Jubilejný tridsiaty ročník jarmoku v Ružomberku prilákal na Hlinkovo námestie rekordný počet ľudí. Podľa oficiálnych údajov sa jarmoku malo zúčastniť okolo 15000 návštevníkov. 

Jarmok sa začal v piatok 3. júna v poobedňajších hodinách v rámci Dní mesta Ružomberok 2016. Bohatý kultúrny program začal pochodom mažoretiek, ktoré na pódiu vystriedali tanečné choreografie v podaní ZUŠ Ľudovíta Fullu, SZUŠ Jánoš, Alkana, Centruma voľného času Elán, či tanečníkov z Tanečného štúdia SM. Čerešničkou bolo vystúpenie tanečníkov z Dance Galaxy. Dokonca v piatok sa predviedol na pódiu aj Peter Nagy so svojou kapelou.

Peter Nagy, Zdroj: rkhlas.sk

Peter Nagy, Zdroj: rkhlas.sk

Priestor dostala ľudová hudba v podaní Kollárovcov, ako aj populárna speváčka Barbora Švidraňová so svojou Basie Frank Band. Zlatý klinec po hlavičke v závere piatkového programu udrela slovenská punk rocková kapela Horkýže Slíže so svojimi humorne ladenými textami.

Piatkové vystúpenie Kollárovcov, Zdroj: rkhlas.sk

Piatkové vystúpenie Kollárovcov, Zdroj: rkhlas.sk

Vyvrcholenie celého jarmoku sa uskutočnilo v sobotu vo večerných hodinách. Tí, ktorí sa jarmoku zúčastnili, hodnotili oba dni väčšinou pozitívne. „Ja som zo Žiliny, no na jarmok do Ružomberka prichádzame pravidelne už piaty rok po sebe,“ povedala Mária, návštevníčka jarmoku a dodala: „Určite prídeme s rodinou opäť aj o rok, pretože tu je fantastická atmosféra.“

Máriu najviac lákal na jarmoku skutočne pestrý program. Najviac sa však tešila na vystúpenie Žilinčanky, známej herečky Barbory Švidraňovej. „Som rada, že som dostala pozvanie zahrať so svojou kapelou na jarmoku. Nedávno som mala koncert s Basie Frank Band aj tu neďaleko na Donovaloch a mala som úspech,“ vyjadrila sa Barbora Švidraňová.

Herečku veľká časť publika má zaškatuľkovanú ako seriálovú mrchu, čo sa aj potvrdilo počas koncertu v podobe pokrikov adresovaných na Švidroňovú ako na zákernú osobu. Herečka je s tým zdá sa vyrovnaná:“Už som si na to zvykla. Momentálne sa snažím preraziť túto bariéru mrchy tým, aby si ľudia moju tvár spájali nielen ako herečku, ale aj ako speváčku. No ako vidíte, ešte stále som tá mrcha.“

„Nemám slov, myslím, že organizátorom sa podarilo namiešať výborný kultúrny program a hlavne je fajn, že vyšlo aj krásne počasie,“ povedal študent ružomberského gymnázia, Marek.

Účastníci Ružomberského jarmoku na Hlinkovom námestí, Zdroj: rkhlas.sk

Účastníci Ružomberského jarmoku na Hlinkovom námestí, Zdroj: rkhlas.sk

Tridsiaty ročník jarmoku moderoval Rastislav Petrzian, moderátor rádia Liptov. „Bol som potešený, keď ma aj po roku opäť organizátori oslovili moderovať jubilejný ročník jarmoku,“ povedal Rastislav Petrzian. A hoci nič nechcel predbiehať, nám prezradil, že s radosťou príjme moderovanie aj ďalšieho ročníka ružomberského jarmoku. Tridsiaty prvý ročník jarmoku prebehne opäť o rok, dovtedy však môžu Ružomberčanom zostať skvelé zážitky z aktuálneho ročníka.Pridaj komentár