Na Vianočnom trhu zavoňali koláče, punč i dobročinnosť

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP) zorganizovala 2. ročník Vianočných trhov 2014, ktorý premenila na charitatívne podujatie.

 RUŽOMBEROK. Začiatkom decembra sa v priestoroch Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) uskutočnili Vianočné trhy. Počas nich mohli všetci prítomní prispieť na fungovanie Nízkonáprahového denného centra pre deti a rodinu v Ružomberku (RK-PREROD).

Možnosť zúčastniť sa tejto akcie mali študenti, vyučujúci, zamestnanci i každý návštevník fakulty. Hneď pri vstupe si mohli kúpiť ručne vyrobenú bižutériu, knihy, dekorácie či ochutnať koláče, korbáčiky a vianočný punč.

„Všetko, čo predávame, sme vyrábali my sami. Cieľom nášho snaženia bolo získať čo najviac peňazí kúpou týchto výrobkov. Finančný výnos poputuje do nízkonáprahového centra Prerod v Ružomberku,“ povedala Eva Phanvanová, ktorá je bývalou študentkou KU a zároveň členkou SAŠAP-u.

Súčasťou akcie bola aj tombola, počas ktorej mohli návštevníci trhov vyhrať dary od rôznych spoločností. Bola to napríklad mesačná permanentka od Easy gym, celodenné lyžovanie v stredisku Jasná Nízke Tatry, kozmetické balíky od Oriflame a poukážky do kaviarní KU – Francesco Caffé & Copy a UniCafé.

„Kúpou darčekov som neobdarovala len seba a svoju rodinu, ale prispela som aj na dobrú vec,“ dodala študentka Barbora.

SAŠAP je občianske združenie založené v roku 2009 zastrešujúce študentov a absolventov psychológie na Slovensku. Podobná organizácia funguje v Česku a iných štátoch Európy už niekoľko rokov. Medzi hlavné ciele SAŠAP-u patrí vytváranie väzieb medzi študentmi z rôznych katedier a univerzít na Slovensku.

Alexandra JurišováPridaj komentár