Na začiatku nového akademického roka sú študenti plní očakávania

Študentov Katolíckej univerzity sme sa pýtali, aké sú ich pocity na začiatku nového akademického roka.

(Peter,22 rokov. Študent sociálnej práce 3.ročníka)Pred vstupom do nového akademického roka som mal až príliš zmiešané pocity. Keď že ma čaká posledný bakalársky ročník, mám mierne obavy. Ak mám úprimne povedať  na čo som sa najviac tešil, sú to moji spolužiaci.

 (Roland,19 rokov .Študent geografie 1.ročníka)Keď že je toto môj prvý akademický rok na vysokej škole vôbec, som plný očakávania, ale už mám za sebou prvý týždeň a začínam si zvykať. Je tu veľmi pekné  prostredie a aj vyučujúci.

(Milan,22 rokov. Študent histórie 4.ročníka)Začínam prvý magisterský ročník, odbor história na Pedagogickej fakulte. Mám síce trochu obavy, ale napriek tomu sa cítim pripravený doslova na všetko.

(Mária,20 rokov. Študentka učiteľstva náboženstva a histórie 2.ročníka)Mám veľmi dobrý pocit. Nastupujem do druhého ročníka a je to oveľa lepšie ako minulý rok, keď som nikoho a nič tu na univerzite nepoznala. Teraz je to už úplne iné a poznám tu veľa ľudí a som tu spokojná. Samozrejme, je to aj rešpekt, čo cítim voči štúdiu v druhom ročníku, ale nebojím sa toho.

.(Marek,20 rokov. Študent žurnalistiky 1.ročníka)Pred začatím akademického roka som mal veľké obavy, pretože je to pre mňa niečo nové. Po týždni štúdia tieto obavy trochu opadli, ale ešte  určite potrvá, kým sa tu budem cítiť ako doma.

(Terka,21 rokov. Študentka Geografie 2.ročníka)Vôbec neviem, čo mám od nového akademického roka čakať. Zatiaľ len viem, že máme celkom zlý rozvrh, ale to sa dá nejako vydržať. Každý vie, že si na to človek ani nezvykne a už je tu skúškové obdobie. Ak by som to ale mala zhrnúť, viac sa teším ako bojím na nový akademický rok.


 Pridaj komentár