Najviac vecí urobíme pod tlakom

Poradenské centrum na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) pripravilo pre študentov tému: Ako odolávať stresu.

Ružomberok – Poradenské centrum už dlhodobo chystá pre študentov zaujímavé témy, ktoré im pomáhajú v ich osobnom živote. Pre tento týždeň sa rozhodlo zamerať sa na poslucháčov, ktorí si nevedia pomôcť so stresovými situáciami v ich živote.
Prednáška pozostávala z viacerých častí. Na začiatku sa viedla diskusia, čo je spúšťačom stresu. Išlo o mnohé životné situácie, či už išlo o úmrtie niekoho blízkeho, hádka s partnerom, ktorá viedla k rozchodu alebo napríklad predskúškové obdobie. ,, Zase som k ničomu! Nikto nevie ako mi je! “ Od spúšťača stresu prešli na myšlienky ktoré v ľuďoch vyvoláva stres. Študenti sa mohli dozvedieť, že po týchto myšlienkach nasledovali emócie a správanie človeka, ktorý sa cítil byť smutný, bezmocný, mal obavy a zlosť na seba samého. Po týchto faktov prešli na telesné reakcie, ktoré mali dôsledok na ich všedný život. Ako sú napríklad dlhodobá pracovná neschopnosť, konflikty s príbuznými či kolegami.
,,Na prednášku o strese som šiel s obavami, pretože som nevedel, čo ma bude čakať. Nakoniec ma milo prekvapila zaujímavá skladba témy, z ktorej si zaručene niečo zoberiem do svojho osobného života,“ povedal účastník besedy Martin.
,,Popri škole najviac vecí urobíme pod stresom,“ odznelo na prednáške. Výskum tvrdí aby sme smútok v sebe nedusili, aby sa potom neprejavil v iných životných situáciách.
Cieľom tejto prednášky bolo študentom pomôcť, poradiť, prípadne informovať ako zvládať stres v ich živote.Pridaj komentár