Nič nie je zadarmo

Jednou z najčastejšie kladených otázok zo strany študentov bola tá, prečo sa tento rok na Katolíckej univerzite v Ružomberku zaviedol poplatok za registráciu do Univerzitnej knižnice. Po minulé roky bol zavedený iný systém, preto to študenti až tak nepocítili. Nič však nie je zadarmo.

RUŽOMBEROK, 1. októbra 2014 – Pred rokom 2008 bola knižnica rozdelená rovnako ako poplatky. Delila sa na knižnicu centrálnu, tam sa platil prvý poplatok a bolo zdrojové centrum, kde sa platil druhý poplatok. Ak chcel študent využívať obidve knižnice, plus tie fakultné, musel platiť poplatky priamo v nich. Problémom bolo, že študenti nemali rýchly prístup ku knihám, ktoré potrebovali. Z toho dôvodu sa v roku 2009 rozhodlo, že sa tieto knižnice spoja.

Spomínané zmeny nám objasnila riaditeľka knižnice RNDr. Soňa Hlinková, PhD.: „Minulý rok sa zaplatil poplatok za kartu študenta (ISIC), kde bola možnosť využívať knižnicu. Naopak tento rok sa vedenie univerzity rozhodlo, že v karte študenta už nebudú zahrnuté poplatky, ale budú sa vyberať klasicky pri registrácii na začiatku roka.“

Podľa našich informácií sa viedli mnohé diskusie s vedením univerzity. Výsledkom toho bolo, že minuloročný spôsob bol jednoduchší, takže sa pravdepodobne bude budúci rok pokračovať v tomto systéme.

Alexandra JurišováPridaj komentár