Očakávaný dokument vypredal kinosálu

V Kultúrnom doma Andreja Hlinku v Ružomberku bol 6. februára prvýkrát premietaný film Všetky moje deti s Mariánom Kuffom a o jeho práci.

 

Dokumentárny film, ktorého autorom je Ladislav Kaboš, interpretoval divákom život farára v podtatranskej farnosti Žakovce, Mariána Kuffu. Zobrazil udalosti príchodu Kuffu do rómskej osady, následné formovanie Rómov a snahu o zabezpečenie základných ľudských a hygienických potrieb. Dokument sa snažil o verný a nijak neskreslený pohľad na problematiku.

Farár Kuffa vo filme vysvetľuje: „Pomaly sa dajú formovať, ale je to veľmi ťažké. Beriem to tak, že je to dlhodobý proces. Drezúra prináša rýchlejšie výsledky, preto nás láka. Pri výchove sa dopracuješ k cieľu pomalšie, no výsledok je však trvalejší.“ Dejovú líniu odľahčujú úsmevné komentáre  Rómov a láskavý Kuffov humor. „Ak chce otec formovať deti, a nie ich deformovať, je potrebné, aby s nimi pracoval. Ja ich beriem ako svoje deti,“ povedal Kuffa vo filme.

„Dokument bol naozaj veľmi zaujímavý, je vidieť, že pán Kuffa sa oddal celým svojím srdcom pre pomoc najmä tým, ktorými spoločnosť opovrhuje, a to je obdivuhodné. Myslím, že by sme si z neho mali brať príklad a návodom je aj tento dokument,“ zhodnotila po zhliadnutí dokumentu študentka Viktória.

Všetky moje deti je slovenský dokumentárny film, režírovaný Ladislavom Kabošom a premiérovaný v roku 2013. Pre veľký úspech a záujem sa bude v Ružomberku konať aj druhé premietanie tohto filmu, a to 12. marca. Viac podrobností na stránke www.vsetkymojedeti.eu

Jakub FullaPridaj komentár