October baby

Príbeh o živote, ktorý skoro nebol…Tak by sa dala v krátkosti vyjadriť niť príbehu z filmu October baby, ktorý je motivovaný skutočnou udalosťou. V roku 2012  ním zahviezdili bratia John a Andrew Erwinovci z USA.

Devätnásťročná Hannah (Rachel Hendrix), trpí viacerými zdravotnými problémami, vďaka ktorým náhodou zistí, že bola po narodení adoptovaná. Jej život sa úplne zmení o to viac, keď vypátra, že prežila neúspešný potrat, a teda, že bola nechceným dieťaťom. Akoby to nestačilo, odhalí fakt, že mala brata – dvojča, ktorý na následky potratu zomrel. Svojská Hannah sa vydá na cestu so svojim priateľom z detstva Jasonom (Jason Burkey), aby našla svoju biologickú mamu (Shari Rigbi), a dostala odpovede na otázky, na ktoré nenachádzala odpovede. Podarí sa jej to, ale ich stretnutie, napriek americkému pôvodu filmu, nekončí celkom šťastne a sladko. Počas všetkých útrap pri Hannah stojí jej adoptívna matka a otec, ale najmä Jason, s ktorým hlavnú hrdinku spojí puto lásky.

Zaujímavosťou je, že scenár nebol písaný podľa skutočnej udalosti hneď od začiatku. Keď režisér John Erwin zavolal Shari Rigbi s ponukou na rolu matky vo filme, ešte ani netušil, že takto dostane šancu odhaliť jej identické tajomstvo, ktoré roky skrývala.

Oceňujem veľmi dobre zvládnutú kameru, herecké obsadenie aj hudbu. Ak máte v rozvrhu voľných 107 minút a využijete ich na zhliadnutie tohto príbehu o láske, hľadaní seba a úprimnom odpustení, iste to vo vás zanechá stopu. Rada na záver: Nezabudnite mať poruke vreckovky.

Trailer na film nájdeš tu: http://www.youtube.com/watch?v=G7oTLVevO5g

Foto: InternetPridaj komentár