Online vysielanie na portáli media.ku opäť ožíva

Ružomberok – Príspevky „vešané“ na media.ku.sk sú späť. Ich online vysielanie začne už čoskoro. Čaká sa len na presťahovanie do novej budovy univerzitnej knižnice, kde sa nachádza televízne štúdio.

Začiatok akademick0ho roka sa rozbehol a s ním môžeme privítať aj „oživenie“ starých relácií. Portál media.ku.sk venovaný hlavne študentom Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) má okrem vlastného časopisu (ZUMAG) a rádia (Rádio PULZ) aj priestor pre vysielanie.

„Nemôžeme zatiaľ hovoriť o existencii televízie, skôr je to online vysielanie nazvané media.ku.sk, kde sa pridávajú príspevky,“ rozhovoril sa o tomto projekte jeho spoluzakladateľ Peter Kravčák, PhD. Videá začínajú pomaličky pribúdať. Všetko však spomalilo sťahovanie televízneho štúdia a celej techniky do novej budovy univerzitnej knižnice.

Základným kameňom vysielania sú televízne noviny KU, ktoré majú premiéru každé dva týždne. Na ich tvorbe sa podieľajú samotní študenti. Prinášajú rôzne reportáže a novinky zo sveta našej univerzity. Kreslo moderátora je už dlhodobo obsadené stálicou Mirkou Kozárikovou.

Dočkáme sa v tomto akademickom roku aj nejakých noviniek? „Pracujeme na relácii, ktorá momentálne ešte nemá názov, ale mapovala by filmové novinky, ktoré idú do ružomberského kina Kultúra. Ďalšie sú v otázke riešenia,“ komentoval  situáciu Peter Kravčák.

Aj študenti môžu prísť s vlastnými nápadmi a návrhmi na typ relácie. Stačí, ak sa vytvorí nejaká skupina, ktorá bude mať zaujímavý nápad, a svoj voľný čas môžu tráviť práve natáčaním programu.

Minulý akademický rok sa vysielanie televíznych novín KU skončilo 14. mája 2013. Bolo to ich deviate vydanie. Okrúhla desiatka nám už pomaly klope na dvere. Nechajme sa prekvapiť, aké novinky zaujímavosti nám z prostredia KU prinesie.Pridaj komentár