Otváraciu dobu Univerzitnej knižnice (UK) v Ružomberku nepredĺžia

Novootvorená UK v Ružomberku otváraciu dobu nepredĺži.  Kvôli nízkemu rozpočtu a nezáujmu študentov, bude v najbližších mesiacoch naďalej otvorená len do 18:00.

V najbližších mesiacoch sa vedenie knižnice neplánuje vrátiť k starej otváracej dobe. „Otváracie hodiny do 18 hod. sú v prevádzke už niekoľko rokov. Bývalá pani riaditeľka sa tak rozhodla na základe toho, že po 18 hod. už takmer žiadni študenti v knižnici neštudovali,“ argumentovala riaditeľka Soňa Hlinková. „Dostali sme pár podnetov na predĺženie otváracej doby. Tá však závisí od toho, či o 18 hodine bude plná knižnica, a či študenti skutočne majú záujem v nej študovať aj po tejto hodine. Tiež záleží na tom, či budeme mať dostatočný rozpočet, aby sme vedeli zabezpečiť náklady s tým spojené.“

Študenti, ktorí si budú chcieť požičať knihu, tak môžu urobiť počas pracovných hodín, ktoré nájdu na oficiálnej stránke UK. Otváracia doba sa nebude vzťahovať na televízne a rozhlasové štúdio, ktoré funguje nezávisle od knižnice. Prednášková miestnosť bude vyučujúcim  k dispozícii aj po záverečnej.

Na KU v Ružomberku došlo 24. februára 2009 k zlúčeniu čiastkových knižníc. Vytvorila sa tak jednotná  Univerzitná knižnica s centrálnym pracoviskom v Ružomberku a s pracoviskami na TF KU so sídlom v Košiciach a na Teologickom inštitúte TF KU so sídlom v Spišskom Podhradí. 25.septembra 2013 však priamo na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku vyrástla viacposchodová UK, kde sa presťahovala ružomberská akademická knižnica. Otváracie hodiny a bližšie informácie o spôsobe vypožičiavania kníh  nájdete na stránke UK.

Alžbeta LadňákováPridaj komentár