Otvorenie novej univerzitnej knižnice na Katolíckej univerzite v Ružomberku

Od stredy si už knižky môžeme požičiavať z nových priestorov Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku(UK). Knižnica má však aj rôzne iné funkcie.

Dňa 25.9. (streda) sa uskutočnilo na pôde KU oficiálne otvorenie univerzitnej knižnice. Zúčastnili sa ho zamestnanci školy, študenti, ľudia zapojení do výstavby UK, široká verejnosť, ale aj mnohí významní hostia.

Celé otvorenie sa začalo o 13:00 príhovorom rektora KU Tadeusza Zasepu, v ktorom sa poďakoval sponzorom a ľuďom zapojeným do výstavby knižnice. Pokračovalo sa príhovormi generálneho riaditeľa ASFEU Mariána Kostolányiho a riaditeľky knižnice Soni Hlinkovej. Otvorenie sa ukončilo symbolickým prestrihnutím stuhy a prítomní sa mohli presunúť do vnútorných priestorov knižnice.

Okrem čítania a požičiavania kníh v nej budú môcť návštevníci využiť kopírovacie služby alebo si zájsť na kávu. Do budovy UK sa presťahovali okrem iného aj priestory mediálneho a rozhlasového štúdia určené pre výučbu študentov katedry žurnalistiky, ale aj pre tvorivé angažovanie sa ostatných študentov KU.

Výstavba knižnice trvala 869 dní. Rovnaký názov mal aj dokumentárny film o knižnici, ktorý bol premietaný 24.9. v Kine kultúra. „Ďakujem Svätému Otcovi, že nám pomohol postaviť túto novú knižnicu za tak krátky čas a bez dlhov,“ povedal Tadeusz Zasepa.

Výška sumy investovanej do výstavby knižnice dosiahla hodnotu 8,9 milióna eur a bola financovaná zo zdrojov EÚ a rôznych veľkých i malých darcov.

Všetky potrebné informácie o UK  nájdete na stránke www.kniznica.ku.sk

 

Matej GajdošíkPridaj komentár