Pastoračné centrum organizovalo každoročný výstup na Čebrať

RUŽOMBEROK, 16. apríla – Sobotné dopoludnie sa pre študentov Katolíckej univerzity navštevujúcich Univerzitné pastoračné centrum (UPaC), ale aj pre ďalších záujemcov nieslo v znamení výstupu na Čebrať.

Každoročne organizovanú cestu na kopec týčiaci sa nad mestom zahájila asi pätnásťčlenná skupina milovníkov turistiky o ôsmej hodine ráno zrazom pred Pedagogickou fakultou. Samotnému začiatku túry  predchádzala krátka modlitba. Výstup trval podľa slov zúčastnených niečo viac ako hodinu a modlitba sa po úspešnom zdolaní ružomberskej dominanty zopakovala aj na jej vrchole. Možnosť takto strávenej Soboty si účastníci, medzi ktorými nechýbali ani dve deti, pochvaľovali. „Zhodnotil by som to, ako pekne strávenú sobotu na čerstvom vzduchu, s možnosťou porozprávať sa a pokochať sa krásnym výhľadom. Je to omnoho lepšie, ako sedieť doma za počítačom a odporučil by som to každému,“ povedal spokojne jeden z účastníkov výstupu Ján.

V tomto kalendárnom roku išlo už o druhý turistický výlet organizovaný Univerzitným pastoračným centrom. Prvý, konajúci sa ešte v januári, dopadol neúspešne, keď pri pokuse o výstup na Choč museli jeho účastníci v dôsledku veľkého množstva snehu a neschodnosti terénu zastaviť tesne pod vrcholom.

Milovníci trávenia voľného času turistikou a výletmi do prírody sa majú opäť na čo tešiť už začiatkom budúceho mesiaca. V prvý májový deň je totiž naplánovaný opätovný pokus o výstup na Choč a o týždeň neskôr, ôsmeho mája bude cieľom turistov zdolanie  kopca menom Šíp.Pridaj komentár