Peter Grečo vydal svoju prvú knihu

Peter Grečo, bývalý pedagóg  Katolíckej Univerzity v Ružomberku, po desiatich rokoch práce vydal vlastnú knihu.

Ružomberok.  Na pôdu Katolíckej univerzity v Ružomberku zavítal 23. Októbra Peter Grečo.  Cieľom návštevy bolo predstavenie jeho vlastnej monografie s názvom Revolúcia, demokracia a masová kultúra s podtitulom Antropologické a politologické aspekty v diele N. Berďajeva.

Vo svojej monografii  kladie dôraz na otázku, prečo musíme ctiť slobodu ľudí, ktorí vyznávajú iné hodnoty a zásady . Obsah knihy predstavujú témy z oblastí politiky, histórie a filozofie. Hlavné okruhy sa sústredia na to ako človek vníma komunistický a liberalistický kontext a najmä demokraciu ako formu zbavenú obsahu. Teória, ktorá sa odzrkadľovala v celej  línií knihy je pneumoterapia. Peter Grečo tvrdí, že dobro je potrebné hľadať, no najpodstatnejšie je v neho veriť.  Najväčšou inšpiráciou pre písanie knihy bol pre neho ruský filozof Nikolaj Alexandrovič Berďajev a samozrejme jeho bývalí študenti.

 

,,Vašu energiu som premenil do knihy. Tam ma nájdete úplne obnaženého v tom pravom slova zmysle“ poznamenal Peter Grečo.

Kniha má zatiaľ 1000 výtlačkov. Je dostupná v kníhkupectvách ako Martinus, Panta Rei, Artfórum  či v Karmelitánskom nakladateľstve.

Jeho bývala študentka povedala:  ,, Peter Grečo je osobnosť.  Mám ho rada pre svoj bezprostredný humor a široký prehľad vo svete. Bolo viac než príjemné ho opäť vidieť, pretože patril do skupiny obľúbených učiteľov“.

l186798

 

Anna Zábojníková

 Pridaj komentár