Peter Luha obhájil titul v stolnotenisovom turnaji

Vianočný turnaj v stolnom tenise vyhrali za ženskú kategóriu Emília Bošková a za mužskú obhajca

titulu Peter Luha.

Ružomberok, 2. december – Vianočný stolnotenisový turnaj pozná staronového víťaza. Stal sa ním

študent žurnalistiky Peter Luha, ktorému sa podarilo obhájiť titul z roku 2013. Ženskú časť ovládala

Emília Bošková, ktorá na turnaji neprehrala ani jeden zápas. Celý program zorganizovalo Univerzitné

pastoračné centrum (UPaC) a Športový klub stolného tenisu v Ružomberku.

„Obhájiť titul je vždy náročnejšie. Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo,“ povedal po poslednom

zápase víťaz Luha. Spokojný bol aj hlavný organizátor celého podujatia Tomáš Galica. „Súťažiacich

bolo akurát, všetci sme si zahrali.“ Samotný Galica sa aktívne zapojil do turnaja, nakoniec obsadil

druhé miesto. Tretí skončil študent pedagogickej fakulty Igor Troščák.

7. ročník vianočného turnaja poznačila zlá organizácia. Do poslednej chvíle súťažiaci nevedeli, kto

postúpil a kto nie. „Pravidlá sa menili za chodu,“ povedal súťažiaci a študent filozofickej fakulty

Norbert, ktorého zmena hracieho systému stála možnosť bojovať o prvé miesto.

Stolnotenisového turnaja sa zúčastnilo 20 účastníkov. Hrací systém sa skladal zo skupinovej fázy

a vyraďovacích kôl. Ženy hrali len skupinovú fázu. Miestom konania celého podujatia bola telocvičňa

v areáli športového klubu. Súťaže sa mohli zúčastniť len študenti a pracovníci Katolíckej univerzity.