Peter Sedlák: Ide iba o svetlo a tiene

Fotograf, a tiež karikaturista Peter Sedlák predstavil svoje dokumentárne fotografie na výstave s názvom  Svietiene.

 Vernisáž a zároveň výstava fotodokumentu, ktorú organizovala KU v Ružomberku,  prebehla 17. marca vo výstavnej sále rektorátu KU.  Pre záujemcov  budú obrazy vystavené do 3. apríla.

Peter Sedlák fotí už dlhé roky. Pod vplyvom jeho životného príbehu, v ktorom prežil ťažké zdravotné problémy, začal pracovať na fotkách zasvätených ľudí. „Fotím čiernou analógovou technikou a počas roka som nafotil okolo 1200 záberov,“ opisuje proces zbierania fotiek Peter Sedlák. Z veľkého počtu záberov bolo vystavených 33 fotografií.

„Autora aj mnohých ľudí z fotografií osobne poznám, a preto sa neviem vyhnúť pozitívnemu hodnoteniu. Najviac sa mi však páčia kompozície fotografií a pointy, ktoré sú v jednotlivých obrazoch podľa môjho názoru čitateľné,“ opisuje autorove diela poetka Silvia Kaščáková, ktorá pôsobí na PF KU.

„Myslím si, že práve takéto podujatia a výstavy, ktoré sa konajú priamo u nás, sú výbornou príležitosťou okúsiť, ako chutí umenie,“ dodáva Silvia Kaščáková.

Peter Sedlák sa okrem fotenia venuje grafike či kreslenému humoru. V tejto oblasti získal mnoho ocenení doma i v zahraničí.

Púpavová Martina

 

 Pridaj komentár