Piešťany vyrovnali stav série, rozhodne sa vo Zvolene

Piešťany, 1. apríla 2013 – Po porážke Košíc nad Nitrou sa mohlo semifinále Tipsport extraligy skončiť aj medzi Piešťanmi a Zvolenom. Šiesty vzájomný duel mohol rozhodnúť, či sa Zvolen prebojuje do finále za Košicami. Piešťany však hrozbu vypadnutia odvrátili, keď vyhrali nad Zvolenom 4:0.

Hneď v úvode prvej tretiny videli diváci niekoľko excelentných zákrokov od oboch brankárov. Prvú gólovú príležitosť mal Michal Chovan, keď sa ocitol sám pred Tomekom, ktorý bol však dobre pripravený a Chovanovu strelu zlikvidoval. Druhú veľkú šancu mali opäť hostia, keď Tomek vyrazil strelu pred voľného Juríka, ten však netrafil bránu. Postupne narastal tlak domácich, no Zvolenčania sa obetavo hádzali do striel. Prvý gól zápasu strelil v desiatej minúte Václav Stupka, ktorý prekonal Šimka strelou ponad lapačku. V pätnástej minúte rozhodcovia zasahovali a vylúčili dvoch piešťanských hráčov (Filip, Drgoň) a na trestnú lavicu putoval aj hráč Zvolena, Jurík. Žiadna presilovka nebola využitá.

Druhá tretina začala v ľahkom tempe  a prvú gólovú akciu diváci videli až v tretej minúte po strele Chyla. Hraško však puk vykopol z bránkoviska. O šesť minút Samir Saliji náhodne strelil druhý gól z otočky medzi kruhmi a Šimkovi nešťastne prekĺzol puk za chrbát. Piešťany boli naďalej aktívnejším mužstvom, Šimka ohrozovali v rýchlom slede, na čo nedokázali Zvolenčania odpovedať a tak sa uchýlili k faulom. Za napadnutie si šiel sadnúť Novajovský. Piešťany v 33. minúte takmer skórovali, akciu však prerušila potýčka medzi Salijim a Hraškom. Obaja dostali osobné tresty za nešportové správanie. Piešťany stupňovali tlak a v 38. minúte Šimko po tretí raz kapituloval, keď Nemec dorazil puk do odkrytej brány. V závere tretiny ešte teč oval puk Ručkay, no bez gólu.

Tretia tretina patrila aktivitou Zvolenčanom, avšak  nedokázali premeniť ani jednu šancu. Prvý gólový pokus mali Bryndziari v 52. minúte. Brejk na bránu však prekazil šikovný Tomek.  Piešťany mali brejkov tiež niekoľko. Ten s najväčšou šancou bol v 55. minúte. Ručkay s Henrichom prekorčuľovali obrancov, no Henrich nedokázal spracovať skackajúci puk po prihrávke od Ručkaya. V 55. minúte šiel Podkonický na trestnú lavicu za sekanie a Piešťany premenili presilovku gólom z hokejky Jakuba Ručkaya, ktorý definitívne potvrdil víťazstvo a vyrovnanie série na 3:3.

Góly : 10. Stupka (Chylo, Hruška), 30. Saliji (Melichárek), 38. Nemec (Haring, Bučka), 56. J.Ručkay (Brňák)

Zostavy: ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Brňák, Bučka, Saliji, Nemec, Melichárek – Filip (C), Drgoň, H. Ručkay, Peško, J. Ručkay – Hruška, Urban, Chylo, Mertel, Stupka – Kolník, Hudec, Šišovský, Toman, Haring

HKM Zvolen: Šimko – Juraško, Čierny, P- Zuzin, Brabenec, Podkonický – Novajovský, Mucha, Chovan, L. Jurík (C), Škvaridlo – Hertl, Hraško, Kalla, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Pichnarčík, Čurilla, Ďaloga, Mahdalík, Puliš