Po troch rokoch je knižnica opäť aj na Facebooku

S otvorením nového akademického roka sprístupnila Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku svoju stránku na sociálnej sieti Facebook (FB). Po troch rokoch tak opäť aktualizovala svoj profil s cieľom pravidelne informovať verejnosť v priestore, v ktorom sa v súčasnosti pohybuje najviac ľudí.

Vedenie knižnice 29. februára 2012 oznámilo, že informácie bude uverejňovať iba na oficiálnej FB stránke Katolíckej univerzity, od septembra tohto roku sa však knižnica na sociálnu sieť vrátila. „Budeme prinášať aktuálne informácie o dianí v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity už nielen na našom webe, ale aj prostredníctvom Facebooku,“ uvádza sa  na FB profile knižnice.

Študenti to vítajú. „V knižnici som bol stále, aj tento rok si plánujem obnoviť členstvo. Je super, že sa knižnica realizuje aj na Facebooku. Uľahčí to študentom prístup k informáciám,“ povedal študent Marek Ballo. Aj tretiačka Svetlana Moráveková navštevuje knižnicu za účelom štúdia, hoci viac ako sociálnej sieti venuje pozornosť oficiálnej stránke. „Facebook knižnice veľmi nesledujem, skôr web a predovšetkým online katalóg. Vyhľadám knihu, ktorú potrebujem a požičiam si ju,“ povedala.

Knižnica na Facebooku informuje o podujatiach, ktoré organizuje, uvádza oznamy o svojich službách a otváracích hodinách, zverejňuje fotografie a v prípade potreby aj naliehavé informácie o obmedzení výpožičných služieb z technických či iných príčin.Pridaj komentár