Pokus o zisk Pohára federácie zlyhal pred bránami finále

„Dá sa to charakterizovať ako síce premárnená šanca, ale na druhej strane aj veľký úspech. Už samotné semifinále je obrovským výsledkom pre slovenský tenis. Budúci ročník sme opäť v prvej osmičke, máme sa na čo tešiť.“  Vladimír Genda

Slovenský šport sa cez víkend niesol v znamení ženského tenisu. Vo februárovom štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie (angl. Federation Cup, skr. Fed Cup) zdolalo Slovensko Srbsko v pomere 3:2. Po nedeľňajšej trojzápasovej dráme si v semifinále pripísalo rovnaký výsledok domáce Rusko.

Sobota priniesla stav 2:0 v prospech slovenských tenistiek. Pričinila sa o to Dominika Cibulková výhrou nad Anastasiou Pavľučenkovovou 5:7, 6:1, 6:4 a Daniela Hantuchová, ktorá porazila Mariu Kirilenkovú, 13. hráčku podľa rebríčka WTA (ženskej tenisovej asociácie), hladko 6:2, 6:4. Favorizované Rusky sa tak dostali do situácie, kde na postup do finále chýbal Slovenkám jeden vyhratý zápas.

Na druhý deň nasadil kapitán Šamiľ Tarpiščev znova Kirilenkovú. V súboji „jednotiek“ zvíťazila nad Cibulkovou v dvoch setoch 7:5 a 6:1. Namiesto Pavľučenkovovej nastúpila proti Hantuchovej Jekaterina Makarovová. Daniela prehrala 3:6, 6:4, 4:6. Rozhodujúce piate stretnutie sa dohrávalo podľa miestneho času až do neskorého večera. Takmer dvaapolhodinovú štvorhru so zložením Makarovová, Vesninová a Hantuchová, Cibulková napokon doviedli do víťazného konca 4:6, 6:3, 6:1 ruské reprezentantky.

Živý prenos z diania v Moskve mohli diváci sledovať na Dvojke. Komentátorskú stoličku si vystriedali Vladimír Genda a Stanislav Ščepán. Spolukomentátorom bol Štefan Čižmarovič. Po 51. ročníku súťaže Medzinárodnej tenisovej federácie už neplatí často zmieňované, že Fed Cup Slovensko s dvojbodovým náskokom ešte neprehralo.

Foto: sport.aktuality.skPridaj komentár