Politici diskutovali o katolíkoch v politike

Predstavitelia parlamentnej strany KDH diskutovali so širokou verejnosťou o morálnych zásadách kresťana v politike a o súčasnej situácii na slovenskej politickej scéne.

Ružomberok. Nadácia Antona Tunegu v spolupráci s KU usporiadala 24. februára 2014 v Univerzitnej knižnici KU diskusiu o knihe Katolík v politike. Na pozvanie nadácie sa na diskusii zúčastnili podpredseda NR SR a predseda KDH Ján Figeľ spoločne s predsedom hospodárskeho výboru NR SR a podpredsedom KDH Jánom Hudackým.
,,Som rád, že o viere a politike a o tom, čo znamená katolík v politike, je možná diskusia na báze prvej knižnej publikácie nadácie,“ uviedol Ján Figeľ.
Diskusiu moderoval jeden so spoluzakladateľov internetového časopisu Postoy.sk Matúš Demko, ktorý sa z dlhodobého hľadiska  podobnej akcii nebráni.
,,V blízkej budúcnosti sa ďalšie diskusie s politikmi neplánujú. Je však potrebné debatovať o politike i v univerzitnom prostredí,“ povedal Matúš Demko. Zmysel podobných diskusií na univerzitách vidí i Ján Figeľ.
,,Zmysel tu jednoznačne je. A nie len v diskusiách, ale i vzťahu spolupráce, pretože mladým patrí na jednej strane budúcnosť, na druhej stále väčší diel zodpovednosti, lebo dostali svojim spôsobom viac, ako generácie predtým,“ dodal bývalý minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
Nadácia Antona Tunegu je pomenovaná po vysokoškolskom študentovi, ktorý bol zlikvidovaný komunistickou totalitnou mocou za spoluprácu v Bielej légii v roku 1951. Nadácia organizuje na Slovensku semináre, školenia, prednášky na témy, ktorých spoločnou črtou sú kresťanské a morálne hodnoty.Pridaj komentár