Poplatky v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity sa zmenili

Ešte v minulom školskom roku boli študenti zvyknutí si požičiavať knihy zadarmo, po novom to už tak neplatí.

Ružomberok – V akademickom roku 2014/2015 už nie sú knižničné služby poskytované v rámci poplatku za študentský preukaz bezplatne. Po novom sa musia študenti, po prijatí platného študentského preukazu pre návštevu univerzitnej knižnice a využívanie knižničných služieb zaregistrovať osobitne na prízemí univerzitnej knižnice. Za registráciu, či prolongáciu je potrebné uhradiť šesť eur. Po zaregistrovaní bude členstvo v univerzitnej knižnici platné do konca septembra budúceho roku.

„Vnímam to pozitívne, šesť eur je tak akurát. Chápem totiž, že aj knižnica musí z niečoho fungovať a myslím si, že šesť eur nie je až tak veľa nato, že máme naozaj veľkú novú a krásnu knižnicu“, vyjadril sa Norbert, študent prvého ročníka žurnalistiky.

Podobný názor má aj Patrik, študent prvého ročníka filozofie. „Poplatky sú podľa môjho názoru z toho dôvodu, že potrebujú nejako dostať naspäť peniaze, ktoré vrazili do vynovenia knižnice,“ reagoval. Zaplatiť pár eur na rok mu však vraj problémy nerobí. „Nakoniec, každá knižnica pýta nejaké členské,“ dodal.

„Čo sa týka poplatkov nemôžem to porovnať, pretože minulý rok som tu nebol. Myslím si, že tie poplatky majú určite  svoje odôvodnenia, pretože dajú sa tak zlepšiť služby knižnice, úroveň knižnice a tým pádom vôbec mi to nevadilo, že sa platí len tých šesť eur“, vyjadril sa Filip, študent 1.ročníka psychológie.

Pani riaditeľku Soňa Hlinkovú sa nám zastihnúť nepodarilo. A tak odpoveď, prečo je tomu tak zostáva neznáma.

 

 

Marek JavorčíkPridaj komentár