Zmena v poplatkoch v Univerzitnej knižnici

RUŽOMBEROK. Nový akademický rok sa začal a priniesol zo sebou aj pár zmien týkajúcich sa poplatkov v Univerzitnej knižnici.

Minulý akademický rok si študenti Katolíckej univerzity platili za členstvo do Univerzitnej knižnice v rámci študentského preukazu ISIC. Tento rok ich však čaká zmena, poplatok si už musia zaplatiť samostatne.

Univerzitná knižnica poskytovala svoje služby už od otvorenia nielen pre študentov, učiteľov, ale aj pre širokú verejnosť. Zmeny v cenách oproti minulému roku nie sú. Zmenil sa však systém platenia za registráciu a prolongáciu. Kým minulý rok si študenti Katolíckej univerzity zaplatili členské v rámci študentského preukazu ISIC, tento rok sa členské platilo už samostatne na prízemí univerzitnej knižnice. Poplatok za registráciu zostal nezmenený. Teda šesť eur pre študentov a pre verejnosť desať eur. Členské je platné do konca septembra budúceho roku.

„ Šesť eur mi príde vysoká čiastka pre študentov. Nezarábame  a žiadna z okolitých knižníc nepýta toľko. Navyše je to knižnica ktorá patrí pod univerzitu na ktorej študujeme a aj preto by sme mohli mať výraznejšiu zľavu. Páči sa mi, že tento rok sa poplatok platí samostatne, pretože nie je každý nútený ho zaplatiť a tí čo nemajú záujem chodiť do knižnice, tak nemusia zbytočne platiť za niečo čo nevyužijú. “ Vyjadrila sa Martina, jedna zo študentiek Katolíckej univerzity.

Stanovisko riaditeľky knižnice Soni Hlinkovej k zmenám sa nám získať nepodarilo.Pridaj komentár