Poradenské centrum prednášalo o prijímacích pohovoroch

poradenské centru

V stredu 26. marca 2014 zorganizovalo Poradenské centrum KU v Ružomberku ďalší z cyklu seminárov. Ako nepohorieť na prijímacom pohovore, ale správne sa ne neho pripraviť sa mohli dozvedieť študenti, ale aj budúci absolventi KU. 

Koordinátorka poradenského centra Katarína Markovičová poskytla študentom, ktorí sa seminára zúčastnili, záchytné body, podľa ktorých je dobre sa pri pohovore riadiť. Povedala, že prijímací pohovor by mal trvať maximálne hodinu a uchádzač by mal o sebe vytvoriť čo najlepší a najdôvernejší obraz a poskytnúť o sebe informácie. Tvrdí, že cieľom pohovoru je posúdiť osobnosť uchádzača.

Podotkla, že šance sa dajú na pohovore zvýšiť napísaním životopisu, motivačného listu, ale dôležitú úlohu zohrávajú životné úspechy uchádzača, osobné prednosti či motivácia. „Je dôležité byť v pohode a bez nervozity a taktiež je dobré pridržiavať sa životopisu, pretože vďaka nemu si nás vybrali,“ povedala Markovičová. Dodala, že slušné oblečenie a celkový vzhľad je veľmi dôležitý pre prvý dojem.

„Ku chce aby jej uchádzači a absolventi boli úspešní v zamestnaní, preto sme ponúkli študentom v rámci tohto cyklu aj seminár, ktorý je zameraný na prijímacie pohovory a je to také vyvrcholenie toho na čom pracovali študenti. Od svojich dokumentov až po samotnú úspešnú prezentáciu pred zamestnávateľom,“ dodala Markovičová.

Poradenské centrum KU v Ružomberku vzniklo v akademickom roku 2011/ 2012. Jeho úlohou je poskytnúť študentom poradenstvo, podporu a pomoc v rôznych životných situáciách. Každú stredu od 14:40 do 15:25 organizuje cyklus seminárov na rôzne témy.

FOTO: Martin BuznaPridaj komentár