Poradenské centrum radilo mladým ľuďom vo vzťahoch

Problémy vo vzťahoch zažívajú mladí ľudia pomerne často. 4. decembra sa mali možnosť porozprávať o svojich problémoch i bežných problémoch iných vzťahov, navrhnúť ich riešenia, na spoločnej diskusii v Poradenskom centre Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Zo začiatku sa študenti hanbili komunikovať. Niektorí prišli aj so svojou partnerkou či partnerom. Priestor na vlastné problémy sa viacerí hanbili využiť, tak sa prešlo k riešeniu situácie manželského páru, ktorý sa nevedel zhodnúť v domácich prácach a vo výchove svojho dieťaťa.

Tu akoby už zo študentov opadla tréma a hanblivosť. Navrhovali viacero vlastných a zaujímavých riešení. Niektoré pôsobili dosť humorne a študenti sa na nich zasmiali, čo ešte viac uvoľňovalo atmosféru v miestnosti.

„Bolo to celkom zaujímavé. Uvedomil som si, aké dôležité je, aby mali dvaja ľudia vo vzťahu spoločné priority a hodnoty. Nemôže nájsť dlhodobé šťastie rodinne založený človek s karieristom a podobne. Keď máte spoločné priority, ostatné veci nebudú predstavovať vážnejšie problémy,“ dodal na záver jeden z účastníkov diskusie.

Táto spoločná diskusia bola zároveň poslednou pripravovanou akciou Poradenského centra v tomto semestri, no podľa slov organizátorky stretnutia sa môžeme na podobné spoločné akcie tešiť aj budúci semester.Pridaj komentár