Poradenské centrum študentom radí, ako bojovať zo stresom

Poradenské centrum Katolíckej univerzity zorganizovalo ďalší z cyklu seminárov. Cieľom semináru bolo ako poradiť študentom zvládať stres.
RUŽOMBEROK. V polovici októbra sa v priestoroch Poradenského centra KU stretli študenti s Jurajom Holdošom na seminári ako zvládať stres. Cieľom tohto semináru bolo priblížiť študentom čo je to stres, jeho prejavy a bojovanie proti nemu.
Žiadne osnovy nezahŕňa návod ako zvládať stres. „Stres je prirodzená reakcia nášho organizmu. Je to reakcia, boj alebo útek? Každý si môže vybrať sám, čo pre neho ten stres je,“ prezradil Holdoš. Podľa jeho slov bojovať proti stresu môžeme relaxáciou, cvičením alebo vizualizáciou.
Seminár bol vedený formou diskusie. Zahŕňal aj praktickú časť kde si študenti vyskúšali techniku správneho dýchania. Optimálne je šesť nádychov a výdychov za jednu minútu. „Vizualizácia o ktorej som sa na seminári dozvedela ma veľmi zaujala a určite to vyskúšam počas stresujúceho skúškového obdobia,“ dodala študentka Mária
Poradenské centrum KU v Ružomberku vzniklo v akademickom roku 2011/2012. Jeho úlohou je poskytnúť študentom poradenstvo, podporu a pomoc v rôznych životných situáciách. Každú stredu od 14:40 do 15:25 organizuje cyklus seminárov na rôzne témy.
Žaneta SivoňováPridaj komentár