Poradenské centrum v ústrety študentom

Študenti so zdravotným znevýhodnením, sociálnymi, finančnými alebo právnymi ťažkosťami. Aj s takýmito problémami sa denne stretávajú psychológovia z Poradenského centra Katolíckej univerzity, ktoré sa nachádza v átriu školy.

Centrum ponúka najmä kariérové poradenstvo, v rámci ktorého sa snažia poradiť študentom ako pokračovať po ukončení štúdia.

Prevádzkujeme cyklus desiatich krokov, ktorý pomáha usmerniť študentov na kariérnu dráhu. Testujeme, v čom je študent dobrý a čo nemusí rozvíjať a naopak, v čom by sa mohol zlepšovať. Sám si určí, kedy tieto kroky urobí,“ prezradila nám koordinátorka Poradenského centra Katarína Markovičová.

O služby tohto centra je záujem naozaj veľký. Študenti ich zvyknú využívať najmä v období skúšok, alebo práve po štátniciach, kedy sa rozhodujú o postupe svojej kariéry.

Nájdeme tu aj priestory, v ktorých sa zdržiavajú študentky-mamičky so svojimi deťmi a v ktorých je o nich aj patrične postarané.

Študenti, ktorí nedokážu nabrať odvahu zájsť do centra individuálne, sa môžu zúčastňovať pravidelných seminárov, ktoré sa budú konať každú stredu.

V rámci zimného semestra máme v pláne venovať sa na seminároch hlavne vzťahom. Budeme sa rozprávať o problémových vzťahoch, o ich riešení a o nadväzovaní nových kontaktov a priateľstiev. V letnom semestri sa zase povenujeme kariérnemu rastu,“ povedala Markovičová.

Kontakty na poradenské centrum a aj bližšie informácie k seminárom si môžu študenti nájsť na internetovej stránke univerzity, kde takisto nájdu aj kontakt na SOS linku psychologickej pomoci.

 

Ivana FupšováPridaj komentár