Poslanec Dilong prednášal o základných životných hodnotách

V Univerzitnom pastoračnom centre Jána Vojtaššáka (UPaC) odzneli slová Martina Dilonga na témy týkajúce sa života.

RUŽOMBEROK, 26. marca – V rámci týždňa za počatý život, ktorý organizovalo UPaC, prijal pozvanie Martin Dilong. Hosť prednášal študentom, ale aj širokej verejnosti o čistom vzťahu, fungujúcom manželstve a o ochrane rodiny. Prednáška sa konala v spolupráci s občianskym združením Fórum pre verejné otázky a bola spojená s diskusiou.

Dilong povzbudzoval mladých k čistote: „Predmanželská čistota sa oplatí v budúcnosti. Je to príprava na dobré manželstvo a dobré manželstvo je možné vtedy, keď máte dobrý vzťah.“ Upozorňoval, že sexuálny život nie je prvá hodnota v manželstve, „ale ak máte lásku, úctu, porozumenie, vzájomnú komunikáciu, tak aj tu vám to bude fungovať.“ Podľa jeho slov stále treba rozvíjať manželskú lásku, aby nevyhasla. Malé darčeky, vzájomná komunikácia či modlitba jeden za druhého môžu tomu pomôcť.

Dotkol sa aj tém ako ústavná ochrana manželstva a rodiny, ľudskej dôstojnosti, sociálneho práva či práva na život. „Život vnímam ako veľký Boží dar, hodnotu, ktorá je najcennejšia. Osobne stojím za ochranou ľudského života ako práva od počatia po prirodzenú smrť,“ hovoril Dilong.

„Páčilo sa mi, že hovoril z vlastnej skúsenosti a to, že žije hodnotami. Takisto dal nám, mladým, príklad svedectva zo svojho života,“ reagovala študentka Paulína. Iný študent, Dominik sa vyjadril: „Prednáška sa mi veľmi páčila. Pána Dilonga si veľmi vážim, avšak s niektorými názormi nesúhlasím, lebo máme iné postoje na život.“

Martin Dilong sa špecializuje na medzinárodné právo. Je zo zahraničného oddelenia KDH. Patrí k členom občianskeho združenia – Fóra pre verejné otázky. Desať rokov pôsobil v slovenskej diplomacii a päť rokov v Slovinsku. Angažoval sa za ochranu sviatku Sedembolestnej Panny Márie ako dňa pracovného pokoja.

foto: http://rodinabb.sk/ustavna-ochrana-manzelstva-a-rodiny-s-martinom-dilongom/Pridaj komentár