Poslanec Heger: Je život fér?

ŽILINA 17. apríla – Poslanec NRSR Eduard Heger prednášal v priestoroch Paľovej búdy, kde sídli Univerzitné pastoračné centrum pri Žilinskej univerzite. Na pozvanie prišiel porozprávať o tom, či je život fér z pohľadu Božieho slova.

Hosťom interaktívnej prednášky, ktorá prebiehala formou otvorenej diskusie, bol člen kresťanského Spoločenstva pri Dóme sv. Martina a poslanec NRSR za hnutie OĽANO Eduard Heger. Ten zdôraznil ako chápať hodnoty milosrdenstvo a spravodlivosť z biblického pohľadu. „Mnohokrát môžeme mať pocit, že tieto hodnoty sa akoby vylučujú. Ale Boh stelesňuje obidve tieto vlastnosti, nie je vnútorne rozdelený. Na prednáške sme sa o tom rozprávali, ako to aplikovať do praxe, v bežných situáciách, či už v rodine, na pracovisku alebo v politike,“ vysvetlil Heger. Pozvanie dostal od Františka Bobeniča, organizátora prednášok Univerzitného pastoračného centra pri Žilinskej univerzite: „Robievame pravidelné prednášky, tentokrát ma oslovila prednáška Eduarda Hegera, ktorého som videl na Youtube na internete. Keďže sa poznáme a sme priatelia, tak som ho pozval a nemal problém prísť.“

Prvá časť prednášky bola viac duchovná. Neskôr sa viedol skôr politický dialóg medzi poslancom a poslucháčmi. Heger okrem zážitkov z parlamentu spomenul aj spoločenstvo, v ktorom pôsobí: „Je to spoločenstvo, ktoré existuje vyše 25 rokov. Pôsobí po celom Slovensku.“ Duchovným patrónom spoločenstva, ktoré v Bratislave organizuje modlitbové spoločenstvá, chvály a prednášky, je pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko. Najbližšie sa v Paľovej búde uskutoční prednáška českého rímskokatolíckeho kňaza Ladislava Heryána, ktorý príde do Žiliny 21. mája.

Juraj BrezániPridaj komentár