Poslanec KDH Martin Dilong povzbudzuje mladých k čistému vzťahu pred manželstvom

Univerzitné pastoračné centrum biskupa Jána Vojtaššáka v Ružomberku (UPaC) navštívil poslanec KDH Martin Dilong. Prednášal a diskutoval na tému: Čistý vzťah, fungujúce manželstvo a ochrana rodiny.

Martin Dilong navštívil UPaC 26. 3. 2014. Prednáška sa konala v spolupráci s občianskym združením Fórum pre verejné otázky. Dilong sa v prednáške postupne vyjadril k týmto témam: čistý vzťah pred manželstvom, rozvíjanie manželskej lásky, ústavná ochrana manželstva a rodiny, ľudská dôstojnosť, právo na život a sociálne práva. Dilong povzbudzuje hlavne mladých, k čistote pred manželstvom. „Má to úžasnú hodnotu, lebo sa pripravíte na manželstvo, povedal Dilong a dodáva: ak celé manželstvo postavíte na sexe, tak to nebude fungovať.“
Dilong sa zasadzuje za ústavnú ochranu manželstva ako zväzku jedného muža a jednej ženy. Tvrdí, že v manželstve je dôležité prikladať polienka, aby oheň nevyhasol, aby manželstvo hrialo. „V dnešnej dobe je manželstvo spochybňované,“ dodal Dilong.„Prednáška ma veľmi zaujala a nabrala som iný rozhľad v tejto téme,“ povedala Monika z pedagogickej fakulty.
Dilong ďalej rozoberal aj to, ako sú diskriminované matky s malými deťmi. Nechcú ich vziať do zamestnania, pretože dieťa ochorie a matka nebude môcť byť v práci. Dilong má na toto riešenie jedine zmenou zákona.

Martin Dilong je členom občianskeho združenia Fóra pre verejné otázky a angažoval sa aj vo Fóre života. Úspešne sa angažoval za ochranu sviatku Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska, ako za deň pracovného pokoja. Je tiež kandidátom v nastávajúcich voľbách do Európskeho parlamentu za KDH.

Veronika GrečnárováPridaj komentár