Posledná januárová nedeľa je Nedeľou Katolíckej univerzity

RUŽOMBEROK – Posledná januárová nedeľa 31. januára 2016 bude tradične, na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska (KBS), venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU).

V tento deň sa veriaci katolíci na Slovensku modlia za dielo Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorá tu aktívne pôsobí od roku 2000. Za ten čas sa jej univerzitné spoločenstvo usilovalo naplno formovať myseľ a srdce, a tak je prínosom pre celú krajinu pod Tatrami, pre Európu a svet.

Počas tejto nedele sa môžu veriaci vo svojich farnostiach každoročne modliť za svoju jedinú katolícku univerzitu na Slovensku. Ľudia v kostoloch si budú môcť vypočuť list rektora KU Mons. Prof. Jozefa Jaraba, v ktorom ubezpečuje verejnosť, že sa Katolícka univerzita bude zameriavať na svoje poslanie v súčasnej spoločnosti. Aj napriek tomu, že uplynulý rok 2015 bol pre Katolícku univerzitu poznačený auditom, sa jednotlivým fakultám Katolíckej univerzity darilo v hodnotení slovenských vysokých škôl za rok 2015. Okrem zhodnotenia predchádzajúceho roku, s potešením oznámi, otvorenie zrekonštruovaného internátu pre študentov, ktorý poskytne lepšie podmienky pre ich pobyt v prostredí Katolíckej univerzity.

Tak ako každý rok budú môcť veriaci prispieť na rozvoj univerzity prostredníctvom zbierky v diecézach, kde ju vyhlásili miestni biskupi.

Autor: Miroslava Jančulová

Foto: ruzomberok.dnes24.sk/images/photoarchive/sized/700/2015/03/10/DSC-0006.JPGPridaj komentár