Prázdne police v univerzitnej knižnici zaplnili nové publikácie

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku získala dotáciu na nákup nových knižných titulov. Študentom sú prístupné od januára.

Cieľom projektu, ktorý vypracovala univerzitná knižnica, bolo zefektívniť štúdium a podporiť študentov v ich vzdelávaní prostredníctvom získania odbornej literatúry. Vďaka Fondu na podporu umenia, ktorý zriadilo Ministerstvo kultúry SR, pribúdali postupne do priestorov knižnice publikácie z oblasti prírodných, lekárskych, spoločenských a humanitných vied. Počet kníh v knižnici tak vzrástol o takmer štyristo kusov.

„Výber exemplárov sme vopred konzultovali s pedagógmi. Následne sme knihy objednávali podľa najlepšej ponuky z vydavateľstiev,“ uviedla vedúca knižnice Katarína Matušková. „Niektoré tituly sme vzhľadom na vysoký počet výpožičiek doplnili.“ Pracovníci knižnice očakávajú, že tituly budú vyžadovať  aj samotní pedagógovia. Prínosné však budú najmä pre študentov.

„Z univerzitnej knižnice si knihy vypožičiavam pravidelne, pretože ich potrebujem k mojim seminárnym prácam. Viackrát sa mi však stalo, že som skôr našla nepotrebné knihy, než tie potrebné,“ opísala svoju skúsenosť študentka filozofickej fakulty Silvia Luscoňová. Vyhľadávanie nových kníh študentom uľahčí online katalóg, ktorý je zverejnený na webstránke knižnice.

Autor: Michaela BelkoťákováPridaj komentár