Prednášky majú študentom pomôcť vytrénovať si pamäť

Ružomberok. Poradenské centrum v Ružomberku, usporiadalo 8.10 prednášku na tému ako si zlepšiť svoju pamäť.

Na tému mozgu a pamäte, si mohli  študenti univerzity  vypočuť prednášku Jany Bachanovej, ktorá sa tejto problematike venuje už niekoľko rokov.

„ Potrebujem mať pri učení pokoj,“ povedala psychologička  Bachanová a dodala : „ Avšak každý mozog, tak ako aj človek,  je iný a každý potrebuje samostatný prístup, “ .
V minulom akademickou roku robilo Poradenské centrum len jednu prednášku na túto tému, ktorá sa osvedčila a preto sa tento rok rozhodlo venovať  jej celý semester. Každý týždeň sa  bude rozoberať jedna téma týkajúca sa učenia. Posledná v tomto týždni niesla názov – Ako zlepšiť svoju pamäť. Účastníci prednášky sa naučili porozumieť tomu, ako funguje mozog a ako to využiť v praxi. Napríklad počas učenia.

Prednášky sú u študentov známe, čo nám potvrdila aj študentka Eva : „ Chodím tu pravidelne. Teším sa, že si zo sebou vždy odnesiem nové informácie.“

Poradenské centrum  Katolíckej univerzity vzniklo na pomoc študentom. Poskytuje im kompletné poradenstvo, pomoc a podporu nielen v ťažkých životných situáciách.Pridaj komentár