Priaznivci stolného tenisu z Katolíckej univerzity si zmerali svoje sily

V športovom klube stolného tenisu potvrdili zamestnanci nad študentami svoje skúsenosti v turnaji.

Ružomberok – V utorok prvý decembrový týždeň sa v telocvični pri Tescu konal pingpongový turnaj pre študentov a zamestnancov Katolíckej univerzity. Turnaj organizovalo Univerzitné pastoračné centrum, konkrétne zodpovedný za turnaj bol kňaz Dušan Galica a spoluorganizátor Andrej Hubinák, ktorý učí na katedre telesnej výchovy a športu.

Siedmeho ročníka tohto turnaja sa zúčastnilo 20 hráčov, z toho štyri boli študentky a ďalší štyria boli zamestnanci. Vo finále mužskej časti sa napokon stretli Galica a študent magisterského štúdia, zároveň aj moderátor, redaktor a manažér Pulzrádia Peter Luha. Práve druhí menovaný sa stal víťazom a obhájil tým prvé miesto z posledného turnaja. V kategórií žien hrali štyri študentky v jednej skupine systémom každý s každým. S troma víťazstvami v skupine vyhrala študentka pedagogickej fakulty Emília Bošková.

Hubinák na turnaj povedal: „S organizáciou pingpongového turnaja prišiel otec Dušan Galica za účelom zdravého pohybu pre študentov a odreagovania sa od školských povinností. Ja som len vybavoval halu,“  a doplnil: „účasť bola štandardná, takže som spokojný s turnajom.“

„Turnaj napokon splnil to, čo mal aj keď s menšími dierami v hracom systéme. Do budúceho turnaja by nebolo zlé ho nejako ešte viac zatraktívniť, napr. pridaním kategórie štvorhry,“ povedal víťaz mužskej kategórie Luha.

Ceny za prvé tri miesta v turnaji sponzorovala Katolícka univerzita.

Turnaj bol rozdelený na dve kategórie, mužov a ženy. Hrací systém pre mužov pozostával zo štyroch skupín po troch hráčov. Zo skupiny postupovali hráči umiestnení na prvom mieste. K trom najlepším na druhom mieste sa pridal víťaz zamestnaneckej skupiny, ktorý následne vytvorili baráž o postup. Ženy hrali osobitne v jednej skupine. Víťazkou sa stala hráčka s najväčším počtom výhier.Pridaj komentár