Prípravy na Akadem 2013 vrcholia

Akadem 2013, ktorý sa bude konať od 15. – 17. novembra na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku, sa ponesie v duchu biblického motta: „Hľa, tu som, pošli mňa!“

Na Akademe sa zíde mnoho lektorov z rôznych oblastí, ktorí budú prednášať na danú problematiku. Zúčastnení si smú vybrať z dvadsiatich dvoch  workshopov, kde budú môcť rozvíjať svoje talenty, ale aj zručnosti a vedomosti. „Rozdielnosť Akademu oproti iným mládežníckym akciám po Slovensku je, že jedna téma sa hlbšie rozoberá. Medzi hostí budú patriť skupina Lamačské chvály, The Elements, ale aj biskup Tomáš Galis, ktorý bude celebrovať záverečnú omšu,“ povedal otec Róbert Slotka, ktorý patrí k organizátorom.

Účastníci budú ubytovaní v triedach Spojenej špeciálnej školy v Ružomberku. „Každá akcia musí mať nejaký zdroje financií, aby sa udalosť mohla uskutočniť. Univerzitné pastoračné centrum spolupracuje so združením kresťanských spoločenstiev mládeže a v rámci našej spolupráce odtiaľ bude určitý balík financií a rovnako aj z konferencie biskupov Slovenska. Účastník si zaplatí aj určitú sumu,“ vyjadril sa Slotka. V prípade registrácie cez internet študent zaplatí 11 eur a na mieste 14 eur.

Akadem je stretnutie vysokoškolskej mládeže z univerzitných pastoračných centier zo Slovenska ale aj zo zahraničia. Hlavným iniciátorom je biskup Tomáš Galis, ktorý má na starosti radu mládeže pri konferencii biskupov Slovenska. Tento rok sa koná dvadsiaty druhý ročník. Bližšie informácie môžete nájsť na webovej stránke www.akadem.sk.

 Pridaj komentár