Prípravy na stretnutie mládeže v Ružomberku pokračujú

RUŽOMBEROK 30. novembra – Národné stretnutie mládeže organizuje Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska na júl 2013. Tento ekvivalent k Svetovým dňom mládeže sa uskutoční v Ružomberku.

Organizačný tím je rozdelený na viacero častí – každá pripravuje svoje. Hlavným cieľom je, aby sa registrácia účastníkov spustila začiatkom budúceho roka. V súčasnosti prebieha súťaž o logo Národného stretnutia mládeže R13, ktorej víťaz získa prostriedky na vstupenku na toto stretnutie, ktoré sa uskutoční 26. – 28. júla 2013.

Zámer pripraviť celoslovenské stretnutie mládeže odsúhlasili biskupi Slovenska v júli 2012. O mesiac na to sa rozhodlo, že miesto konania bude Ružomberok. Je to totiž križovatka ciest zo všetkých svetových strán a tiež sa v tomto meste nachádza Katolícka univerzita. Názov podujatia pozostáva z písmena R – pripomína miesta stretnutí (Rio de Janeiro a Ružomberok) a číslo 13 označuje rok stretnutí.

„Chceme prepojiť svetové podujatie so slovenským, ukázať univerzalitu a nadšenie mladých ľudí z viery v Krista a spojiť Ružomberok so svetom,“ hovorí jeden z organizátorov Michal Lipiak.

Oficiálne stretnutie mládeže sa bude konať v brazílskom Rio de Janeiro, ale pre študentov, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov, alebo majú iné dôvody, sa pripravuje spomínané stretnutie práve v Ružomberku. Podľa webovej stránky Svetových dní mládeže sú tieto chvíle príležitosťou prehĺbiť vieru a vzťah s Bohom, spoznať mnoho mladých ľudí z celého sveta, zažiť univerzálnosť Cirkvi a stretnúť sa so Svätým Otcom.

foto: rio13.skPridaj komentár