Privítanie najmladších členov univerzity

Študenti Katolíckej univerzity, konkrétne z katedry žurnalistiky, sa opäť spojili do jedného. Ako každý rok, tak ani tento nechýbala imatrikulácia prvákov.

Oficiálne prijatie žurnalistov do kolektívu univerzity sa konalo 25.novembra, v priestoroch filozofickej fakulty. Okrem imatrikulácie žurnalistov sa v ten istý deň konalo 1966950_915556871789548_2479116285809918155_naj privítanie psychológov, ktorý si zabrali väčšie a lukratívnejšie priestory. Vďaka tomu sa ešte pár dní pred udalosťou museli prerábať informačné plagáty a pozvánky. Hlavná organizátorka, druháčka Andrea Bašistová hovorí, že nedošlo k rozporom a zmätku. „Všetko sme nakoniec stihli v časovom predstihu, aj napriek miernym komplikáciám. Aj tu sa dokázalo, že sme zohratí tím.“

Toto podujatie sa konalo pod záštitou vedenia katedry žurnalistiky. Na celkovej príprave a slávnostnom programe sa však podieľali hlavne druháci bakalárskeho štúdia.

„Myslím, že môžem za nás všetkých prvákov tvrdiť, že to bola skvelá slávnosť a perfektná príležitosť na spoznávanie sa a vytváranie nových priateľstiev. Preto im, ale aj všetkým čo sa na jej príprave podieľali, patrí veľké ďakujeme,“ prezradila nám jedna z účastnených prváčok, Anna.

Po programe, súťažiach, videách a rozhovoroch sa prítomní presunuli do jedného z ružomberských nočných podnikov. „Na rezervácie od študentov z Katolíckej univerzity sme už zvyknutí a zakaždým nás to poteší. Príprava pred takouto študentskou akciou, ako je katedrovica prvákov, nie je ničím výnimočná. Akurát musí naša obsluha kmitať rýchlejšie a samozrejme aj celkový zisk podniku je v takýto večer vyšší ako obvykle,“ povedal jeden zo zamestnancov klubu.

Katedrovica alebo imatrikulácia prvákov bakalárskeho štúdia sa stala už neodmysliteľným aktom univerzity, kedy druháci predajú „putovné žezlo“ prvákom a tí ho podajú ďalej až o rok. Preto môžeme túto udalosť považovať za jednu z najväčších za celý akademický rok.

 

Autor: Mária Pachová

 Pridaj komentár