Problém nie je v ISICOCH, ale v čítačkách

Problémy so zľavami na ISICOCH vyvolávajú u študentov čoraz viac otázok. Študenti Katolíckej univerzity majú ISICI v poriadku problém je však v čítačkách u dopravcov.

Študenti Katolíckej univerzity sa od začiatku akademického roka 2014/2015 stretli s problémami ohľadom ISICOV. Mnohí, sa sťažovali na železničné stanice, ktoré im nechceli uplatniť polovičnú zľavu, pretože po priložený karty k čítačke im ukazovala, že je ISIC neplatný. Nemohli si ani uplatniť zľavu na mestskú hromadnú dopravu alebo na prímesku autobusovú dopravu. Katolícka univerzita prešla na lacnejšiu verziu ISICOV, pretože predchádzajúca firma od ktorej ISICI , tlačiarne a čítačky kupovali, predávala všetky komponenty predražene. Predchádzajúca firma, taktiež dodávala zariadenie aj dopravcom a mnohí z nich ešte neprešli na nové usmernenie.

“ Železnice o tom vedia a súhlasili s tým, že Katolícka univerzita bude prechádzať no nové ISICI, testovali naše karty, boli funkčné a zistili, že oni majú chybu, teraz z toho dôvodu povolili čítanie na základe známky. Žiaci na železničných staniciach, majú nárok na jednorazové cestovné lístky, kto chce časové lístky, musí si vybaviť papierovú poukážku.“  vyjadril sa Róbert Lukáč, ústav informačných a komunikačných technológií.

Žiaci Katolíckej univerzity, ktorí chcú mať zľavu na mestskú alebo prímestskú dopravu, si musia vybaviť u dopravcu preukážku, pretože na ISIC to zatiaľ nie je možné, a to dovtedy kým si dopravcovia čítačky a hardvér neprekonvertujú podľa nového usmernenia. Katolícka univerzita, chce v priebehu tohto akademického roka alebo na budúci rok dovoliť firme, ktorá im dodávala predchádzajúce roky ISICI, aby si dali do univerzity terminál, na ktorom si žiak bude môcť odomknúť dopravnú aplikáciu a na termináli školy si aktivuje ISIC. Avšak dopravnú aplikáciu si bude môcť spojazdniť za poplatok. Ale to už bude len na študentovi ako sa rozhodne.

 

Martina Samcová Pridaj komentár