Projekt Ovce.sk má pomáhať chrániť deti

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) mali možnosť vypočuť si prednášku scenáristu Miroslava Drobného v aule Jána Pavla II na tému Bezpečnosť na internete.

RUŽOMBEROK, 31.marca  ̶  Spolutvorca projektu zodpovedne.sk a medzinárodne prezentovaného projektu ovce.sk Miroslav Drobný predstavil svoje projekty a viedol pre viac ako 200 študentov z Pedagogickej a Filozofickej fakulty prednášku o bezpečnosti detí na internete. Cieľom rozprávkového seriálu Ovce.sk, ktorý bol vysielaný aj v rámci detského programu RTVS, je podľa jeho slov šírenie osvety o rizikách internetu, mobilov a nových technológií. Projekt je primárne zameraný na detského diváka, vyššej vekovej kategórii má ukázať dôsledky nevhodného správania na internete.

Základom prednášky boli informácie o tom, čo náš tím robí. Snažíme sa teda deťom ukázať, že sa nemusia báť zveriť sa rodičom so svojimi problémami,“ vyjadril sa na margo prednášky Drobný. Na vysoké školy chodí Drobný prednášať ojedinele, primárnym cieľom osvety sú materské, základné a stredné školy.

Dnešný seminár bol iný. Prednášajúci priblížil problematiku veľmi otvoreným a neformálnym spôsobom. Dopĺňanie interpretácie problematiky prvkami mediálnej tvorby bolo vítaným odľahčením a spestrením celého dopoludnia. Zvolená forma vysvetľovania problematiky zaujala študentov a myslím, že obohatila aj o nový kontext súvisiaci s bezpečnosťou užívateľov na internete, hlavne rizikových skupín,“ vyjadril svoje pocity študent 3. ročníka informatiky Matej.  Podobné pocity mal aj Filip, študent informatiky 2. ročníka: „ Dnešná prednáška bola pre mňa obohacujúca, pretože som sa dozvedel veľa informácií zo zákulisia vydávania detskej knihy o bezpečnosti na internete. Taktiež sa mi páčilo vtipné poňatie prednášky.“

Projekt  Sheeplive, v slovenskom origináli OVCE.sk, vznikol ako súčasť projektov Zodpovedne.sk, Pomoc.sk a Stopline.sk. Získal uznanie v súťaži World Summit Award (WSA) v kategórii e-Inclusion & Empowerment ako jeden z najinovatívnejších, technicky najpokročilejších a najlepšie navrhnutých produktov v oblasti digitálneho obsahu na svete.

Klaudia LacušováPridaj komentár