Projekt Slovensko – Advent pokračuje v Bytči aj tento rok

Na obrazovky RTVS sa aj v roku 2013 dostane projekt Slovensko 2013 Advent. Vianočné koncerty z celého Slovenska bude v priamom prenose vysielať  STV 2 až do 20.decembra.

 

Počas 15 projektov v 15 mestách vystúpia interpreti rôznych hudobných žánrov. Koncerty sa budú odohrávať v mestách, v ktorých  organizátorov zaujala nejaká kultúrna či architektonická pamiatka. Všetky akcie budú priamym prenosom vysielané na STV 2 od 2. do 20. decembra každý pracovný deň o 20:00 a nasledujúci deň o 21:00 na Rádiu Slovensko. Do tohto ročníka sa zapojila skupina AMO, ktorá vystúpi v mestskom divadle v Žiline, skupina Lavagance sa predstaví v Jezuitskom kostole v Skalici či Zuzana Smatanová, vystupujúca v Lučeneckej Redute. Výťažok, vyzbieraný na vstupenkách a dobročinnej zbierke na jednotlivých koncertoch poputuje do rúk organizáciám na pomoc deťom, občianskym združeniam, nadáciám či neziskovým organizáciám.

V roku 2012 sa projekt Slovensko – Advent uskutočnilo v Sobášnom paláci v Bytči. Celým večerom sprevádzala Adela Banášová a v rámci série koncertov účinkoval Andrej Šebana s jeho kapelou. Tento rok sa môžu návštevníci tešiť na atmosféru Vianoc, v programe vystúpi skupina Korben Dallas a moderátorkou bude Jarmila Hargašová.

V priamom prenose možete koncert sledovať na Dvojke v utorok 10.decembra 2013 o 20:00 v relácií  Slovensko – Advent 2013.

 

 

Nikola JuríkováPridaj komentár