Projekt Za rodinu: Rodina ja vzácnym základom celej spoločnosti

V trinástich slovenských mestách sa v období od 25. apríla do 5. mája 2014 koná diskusno-koncertný projekt s názvom Za rodinu. Tento projekt navštívil aj Ružomberok a debatovalo sa na tému „Prežije kresťanská rodina v Európskej únii?“.

RUŽOMBEROK, 27. apríl 2014 – 25. apríla začala v Žiline séria trinástich stretnutí diskusno-koncertného projektu Za rodinu. V meste Ružomberok sa toto podujatie konalo vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku. Stretnutie, ktoré pripravuje občianske združenie Donum Vitae, privítalo medzi svojimi hosťami ľudí, ktorí sa rozhodli podporiť hodnotu rodiny v dnešnej spoločnosti.

Témou diskusie bola otázka „Prežije kresťanská rodina v Európskej únii?“. V čase narastajúceho ohrozenia rodiny je dôležité zastaviť sa a položiť si túto otázku.  Moderátorkou podujatia bola Diana Rauchová z Rádia Lumen, ktorá s hosťami viedla diskusiu. Spolu sa zamýšľali, čo sa pre rodinu na Slovensku i vo svete môže urobiť.

Medzi diskutujúcimi nechýbal europoslanec, lekár, zakladateľ a prezident Donum Vitae Miroslav Mikolášik. Do rozhovoru sa zapojili aj hudobní hostia. Podelili sa o svoje myšlienky a zhodli sa na tom, že rodina je vzácnym základom celej spoločnosti. Hudobnými hosťami boli Martin Husovský, líder známej prešovskej kapely Komajota a šesťčlenná rómska kresťanská a evanjelizačná pop-rocková kapela F6.

Ako vníma rodinu v dnešnom svete šéf organizačného tímu projektu Za rodinu: „Rodina vždy bola, je a bude základom čohokoľvek, o čo sa vo svete budeme snažiť. My to voláme spoločnosť. Práve dnes bol svätorečený Ján Pavol II. Pápež František pri svätorečení upozornil, že Ján Pavol II. je patrónom rodiny. Ak by som mal použiť slová Jána Pavla II., rodina by dnes mala častejšie počúvať slová nebojte sa, pretože je každým dňom viac ohrozovaná. A nech nám ktokoľvek bude hovoriť, že rodina nemusí byť postavená na jednom mužovi a jednej žene, nebude mať pravdu. Ak by si aj myslel, že ju má, Boh si bude myslieť vždy niečo iné.“

Asociácia Donum Vitae bola založená v roku 1990. Hlavnou myšlienkou bolo zjednotiť všetkých ľudí dobrej vôle a iné organizácie,  ktoré vidia v ľudskom živote najvyššiu hodnotu. Jedným z jej cieľov je šíriť kultúru života, úctu k životu a poskytnúť manželom morálne dobrý nástroj na plánovanie počatia svojich detí.Pridaj komentár