Prvákov na katolíckej univerzite hudobne privítala skupina eSPé

V Aule Jána Pavla II. sa v stredu večer 2. októbra konal koncert hudobnej skupiny eSPé určený najmä pre prvákov študujúcich na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU).

 

Zaplnenej aule sa krátko po ôsmej hodine večer prihovoril univerzitný kaplán otec Róbert Slotka, ktorý privítal prvákov na akademickej pôde. Vyzdvihol najmä výnimočnosť Auly Jána Pavla II.  ako miesta, kde sa štúdium začína i končí odovzdaním diplomu. Nezabudol tiež privítať skupinu eSPé a popriať študentom všetko dobré do štúdia.

Koncert sa niesol v znamení známych chválových piesní, ale i noviniek z dielne skupiny eSPé a bol spestrený modlitbovými príhovormi lídra skupiny Jula Slováka. „Sme veľkí ľudia v našich srdciach. Si veľký. Ja verím, že s prvákmi prišla nová vášeň, nový duch do tohto mesta,“ povzbudil mladých Julo Slovák. Pripomenul tiež dôležitosť osobného vzťahu s Pánom: „Kde je tvoj Boh? Aký je tvoj Boh? Nech je On ten, ktorý sa nás dotýka v dnešný večer.“

Zopár divákov neváhalo „vyjsť z davu“ a priamo pred pódiom sa nechať unášať rytmom hudby a jej posolstva.Na záver predstavil otec Róbert Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC) prostredníctvom prezentácie mapujúcej jeho aktivity v predošlom období a zároveň pozval všetkých študentov, aby sa pripojili do veľkej rodiny UPaC.

Skupina eSPé fungujúca od roku 2003 je súčasťou chválového spoločenstva SP a stojí ako jeden z organizátorov za projektom Godzone Tour, ktorého hlavným zameraním je evanjelizácia mladých.

 

Mária ŠumichrastováPridaj komentár