Prvé jarné kolo v znamení domácich

V prvom jarnom zápase Beluša privítala na domácom trávniku Sverepec. V tabuľke ich pred začiatkom zápasu delil trojbodový rozdiel. Stretnutie však pre divákov veľ a neprinieslo, okrem zmeny stavu v tabuľke.

Počas prvého polčasu boli viac aktívnejší domáci hráči. Prvý krát sa však strelecky presadil Sverepec v 11. minúte, kedy sa zásluhou Sviečkovej chyby mohol stav stretnutia zmeniť. Gól však neplatil vzhľadom na postavenie hosťujúceho hráča mimo hry. V 17. minúte roh kopali domáci, ale nenaskytla sa žiadna odozva. Neskôr skúšal vystreliť Kačenka z dvadsiatich piatich metrov, ale bránu minul. Nasledoval ďalší rohový kop domácich, kde Boháčikov center našiel Ondrašíka, ale hlavičkoval nad. Striedanie domáceho mužstva neprinieslo žiadnu gólovú šancu. Po dlhom výkope sa dostala lopta až ku hosťujúcemu útočníkovi, ale spoza šestnástky vystrelil vedľa. Pred koncom prvého polčasu sa naskytla domácim šanca, ale Boháčik svojim zlým spracovaním nedokázal Šedíkov center zužitkovať. Stav zostal nezmenený, na oboch stranách po prvom polčase 0:0.

Druhý polčas patril jednoznačne domácemu mužstvu. Prebrali iniciatívu a zvýšili svoj tlak. Väčšinu času Beluša trávila na polovici hosťujúceho týmu, ktorý nemal výraznejšie šance na gól. Beluša spresnila rozohrávky a výrazne zmenila obraz a tempo hry. V 65. minúte domáci Frnka našiel spoza šestnástky Kačenku, ktorý umiestnil svoju strelu do sverepskej bránky. Zmenil stav a Beluša sa dostala do vedenia. V 74. minúte sa ku lopte opäť dostal Kačenka a ten po krásnom sóle vystrelil z dvadsiatich metrov nad. V tej istej minúte došlo ku striedaniu na strane domácich, dole odišiel B. Sviečka a nastúpil D. Kodaj, čo sa neskôr ukázalo ako správna voľba. Len dve minúty po striedaní, po Kačenkovom nákope sklepol loptu Ondrašík pre Bielika, ktorý našiel osamoteného Kodaja v jedenástke. Kodaj bez väčších problémov prekonal sverepského brankára a zvýšil na 2:0 pre domácich. Neskôr sa o nebezpečnú strelu postaral L. Sviečka z tridsiatich piatich metrov. Lopta na mokrom trávniku pred brankárom skočila a mal čo robiť, aby strelu chytil. Pred koncom zápasu ešte nastalo striedanie na oboch stranách. Na lavičku odchádza M. Šedík a nastupuje L. Ďurica.
Ďalší gól však do konca zápasu diváci nevideli a nič vážnejšie sa nedialo. Zaslúžené 3 body ostali v domácej Beluši, ktorá sa už teraz pripravuje na nedeľné stretnutie s Dolnou Breznicou.

Zostavy:

Beluša: Gombár – Koyš, Sviečka L., Kotris, Boháčik – Liška, Kačenka, Šedík Mar., Frnka – Ondrašík, Sviečka B.
Striedajúci: Šedík Mil., Bielik, Kodaj, Ďurica

Sverepec: Klužák, Dobrodenka, Kardoš, Šebesta, Štefina, Kopinec R., Hôrkový, Rychtárik, Gombár, Drozd, Dukát
Striedajúci: Kopinec D.